nice robus 600 - nice türkiye - nice otomatik kapı - nice yana kayar kapı motoru

Nice Robus 600 Yana Kayar Kapı Motoru

Nice Robus 600 Yana Kayar Kapı Motoru

Yoğun kullanıma uygun olan ve 24 Volt DC akım ile çalışabilen, ayarlanabilir 6 aşamalı hıza sahip Nice Robus 600 yana kayara kapı motoru sistemleri ayrıca Buluebus emniyet fotoseli ile hem hızlı hem de güvenilir özelliklere sahiptir. Kontrol sistemi üzerinde olan Nice otomatik kapıları kendi fotoseli haricindeki diğer fotoseller ile çalışmamaktadır. PS124 bataryası ile acil durumlarda çalıştırılabilir özelliğe sahip bir mekanizmadır.  Bu model kayar kapı motoru Solemyo ve Owiev güneş enerjisi sistemlerini de kullanarak çalıştırılabilme özelliğine sahiptir. 1000 kg ağırlık taşıyabilme kapasitesi ve 9-28 cm/sn Hız ile yavaş başlayıp yavaşa durabilme özelliği vardır. Kapanma esnasında cisimleri algılayıp durabilme özelliği vardır. Birçok otomatik kapılarda raylı olsun raysız olsun kullanılabilme özelliğine sahiptir. Standart kapı motorlarından daha hızlıdır.

Nice Robus 600 yana kayar kapı motoru teknik özellikleri nelerdir?

Teknik özellikleri ile göz dolduran Nice Robus 600 yana kayar kapı motoru, Türkiye İtalyan ortak imalatı olarak piyasanın en kaliteli ürünleri arasındadır. Aşağıda teknik özelliklerini vereceğimiz Nice 600 Robus üşütün özellikleri ile müşterilerinin yüzünü güldürmektedir.

 • Malzeme içeriği
 1. Bir adet flaşör
 2. İki adet kontrol kumandası
 3. Dört metre kramayer aks dişlisi
 4. Kumanda komut alıcı sensörü
 5. Nesnelere duyarlı fotosel
 • Teknik özellikleri
 1. 600 kg yük taşıyabilme miktarı bulunmaktadır
 2. Aşırı derecede kullanmaya müsaittir
 3. 24 Volt DC akım ile çalışma özelliği vardır
 4. Altı aşamadan oluşan ayarlanabilir Bluebus emniyet düzeneğini vardır
 5. Kontrol paneli üzerinde olup kendi fotoseli hariç hiçbir fotosel ile çalışmaz
 6. PS 124 bataryası ile opsiyonel olarak kullanılmaktadır
 7. Yavaş başlayıp yavaş durma özelliği ile kullanışlı ve uzun süre dayanıklı olma özelliğine sahiptir

Nice Robus 600 yana kayar kapı motoru nasıl monte edilir?

Montajı yapılacak olan motorların yerinin tespiti mutlaka yapılmalıdır. Müşterinin ihtiyaçlarına göre talepleri göz önünde bulundurularak profesyonel personel tarafından müşteriyi de ilerde oluşabilecek yeni ihtiyaçlar doğrultusunda uyararak gerekli tüm alt yapısının hazırlanması gerekir. Nice Robus 600 yana kayar kapı motoru montajı yapılırken uygulama yapılacak olan kapının herhangi bir teknik mekanik problemi olup-olmadığı kontrol edilmelidir. Problemli olan kapının onarımı yapılarak montaja geçilmelidir. Gerekli elektrik alt yapı işlemlerinin profesyonel personeller tarafından yapılmasında yarar vardır. Nice Robus 600 kapı kaydırma motoru için kullanılacak elektrik tesisatına ayrı bir kontrol sigortası ile topraklama hattı besleme kabloları çekilmelidir. Açıkta kablo kalmamasına dikkat edilmelidir. Motoru monte edeceğiniz yere demir bir karkas yaparak tablayı bu karkasın üzerine sabitleyerek işlemi bitirmeliyiz. Motor dişlisini tam oturtmalısınız. Dişlilerin montajı yapılırken motor manuel pozisyonuna alınarak dişli montajı yapılmalıdır. Motor montajı bitirildikten sonra karta elektrik verilerek kapı ortaya geldiğinde manuel pozisyonunda olan motor otomatik pozisyona alınarak işlem tamamlanır.

nice robus 600 - nice türkiye - nice otomatik kapı - nice yana kayar kapı motoru
Nice Robus 600 Yana Kayar Kapı Motoru

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir