nice türkiye - nice otomasyon - nice dairesel kapı motorları - nice otomatik kapı - nice kanatlı kapı motoru

Nice Dairesel Kapı Motorları

Nice Dairesel Kapı Motorları

Günümüzde daha çok bahçe kapılarında, fabrikaların ya da şirketlerin girişlerinde kullanılmakta nice dairesel kapı motorları ve otomasyonu hayatınıza kolaylık getirmektedir. Dairesel kapı motoru bir veya iki kanada sahip olan kapılarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca bahçe kapılarına takılan bu sistem sayesinde araçların bahçe kapısından içeri girmesi de oldukça rahat olmaktadır. Dairesel kapı motorları seçilirken kapının kanat ağırlığı, sayısı ve kanat uzunluğu gibi hususlarda dikkat edilmesi son derece önemlidir. Dairesel kapı motoru kanatları taşıyamaz ise sorunlar yaşanabilir, dolayısı ile motor seçiminde daha uzun ömürlü bir kullanım için bu konu çok önemlidir.

Nice Dairesel Kapı Motorlarının Kullanımı

Nice kapı motoru alırken kapının kaç kanadı olduğuna dikkat edilmelidir. Her kapı kanadı için bir adet dairesel kapı motoru kullanılmakta olduğu için kanat sayısı motor alınmasında önemlidir. Tabi geniş bir daire çizerek açılan tek kanatlı açılıp kapanabilen bir kapı modeli varsa özellikleri bu duruma uygun olan tek bir motor alınmalıdır. Dairesel kapı motorları doksan derece açılan kapılarda da kullanılan bir kapı motoru çeşididir. Nice dairesel kapı motorları açılıp kapanırken kapıların arkasında veya önünde kısacası çevresinde olabilecek bir cismi ya da canlıyı fark ederek durabilmektedir. Bu özelliği ile kazalara engel olması kullanım açısından da güvenilirliğini sağlamaktadır.

Nice Dairesel Kapı Motorlarının Çeşitleri

Nice Türkiye firmasının yaptığı ar-ge çalışmaları sonunda oluşan yeni nesil dairesel kapı motor modeli Too 3000 modelidir. Bu model 3.5 metre ile 4.5 metre arasındaki uzunlukta olan dairesel kapılar için kullanılmaktadır. 220 V akım ile çalışmakta olup, teleskopik bir kapı motorudur. Otomatik olarak kapanabilirliği, kanatların bekleme sürelerinin ayarlanabilirliği de bu dairesel kapı motorun modelinin avantajlarındandır. Yazlıklar ve villalar için kullanılabilirliği en uygun kapı modeli olan Too 3000 dış görünüş ve dizayn açısından da oldukça modern görünmektedir. Diğer bir özelliği de elektromanyetik kilit ile bağlanabilmesidir. Bütün bu özellikleri ile nice dairesel kapı motorları modelleri son sisteme sahip ve oldukça kullanışlı olup uzun yıllar problem çıkartmadan konforlu bir hayat sağlamaktadır.

nice türkiye - nice otomasyon - nice dairesel kapı motorları - nice otomatik kapı - nice kanatlı kapı motoru
Nice Dairesel Kapı Motorları

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir